MENU

Haberler

Mezunlar Homecoming’de Bir Araya Geldi

7 Kasım'da tüm farklı yıllardan mezunlar, Homecoming için kampüste bir araya geldi.

Daha Fazla
Robotik Kulübü Hazırlık Yarışmalarına Katılıyor

Robotik Kulübü Pendik'te bir lisenin IntechnRobotik Takımı, gelecek sezona hazırlanmak ve daha fazla deneyim kazanmak için 22-24 Ekim tarihleri arasında “Pendik Off-Season Robotics Competition”da yarıştı.e takımının düzenlediği yarışmaya katıldı.Daha Fazla
Edebiyat Haftası Düzenlendi

Kütüphane çalışanları, uzun zamandır beklenen Edebiyat Haftası'nı organize etti. 25 Ekim haftasında öğrencilerin, sevdikleri kitapları ve öykü karakterlerini canlandırmak ve tartışmaya açmak için birçok etkinlik düzenlendi.

Daha Fazla
Açılış Töreni Suna Kıraç Tiyatrosu'nda Düzenlendi

2021-22 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni hava şartları nedeniyle tiyatroda yapıldı. Mevcut pandemi durumunun sosyal mesafe ihtiyaçları nedeniyle farklı bir formatta düzenlendi, salonda sadece bir sınıf vardı ve diğer sınıflar Zoom ile katıldı.

Daha Fazla
CIP Yaz Döneminde Devam Etti

RC Toplum Hizmeti Programı (CIP) bu yaz sanat, çocuk hakları, tasarım odaklı düşünme, ekoloji, İngilizce pratiği, finansal okuryazarlık, cinsiyet eşitliği, LGS sınavına hazırlık, deniz biyolojisi, felsefe, sosyal Bilimler, STEM ve web tasarımı konularında projelerle Türkiye’nin farklı bölgelerine ulaştı.

Daha Fazla
RCS Academy ile Öğrenciler Çok İyi Zaman Geçirdiler

Bu yaz RCS Academy, 60 katılımcıyı ve 10 Robert Kolej öğretmenini ve danışmanlarını bir araya getirdi. 13 farklı yarım günlük ders ile RCS Academy'ye Türkiye'nin 11 farklı şehrinden öğrenciler uzaktan erişim sağladı

Daha Fazla
RC 21 Sınıfı Mezun Oldu
Daha Fazla
Sene, Yaratıcı Atölyelerle Son Buldu

Robert Kolej öğrencileri ve öğretmenleri, 21 Haziran - 30 Haziran tarihleri ​​arasında RC ailesine 70'in üzerinde yaratıcı atölye çalışması düzenledi.


Daha Fazla
Liselerin İşbirliğiyle Sosyal Sorumluluk Sempozyumu Düzenlendi

10. Liseler için Sosyal Sorumluluk Sempozyumu; Robert Kolej, İTÜ GVO Ekrem Elginkan Lisesi, Üsküdar Amerikan Lisesi, ALEV Okulları, Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi ve Terakki Vakfı Okulları Şişli Terakki Lisesi'nin ortak çalışmaları ile 2 Mayıs'ta düzenlendi.

Daha Fazla
Jane Page Kazananları Açıklandı

Jane Page Yarışması 30 Nisan Cuma günü 16:15'te gerçekleşti.

Daha Fazla
Demirkan Aşetey Sanat Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

20. Demirkan Aşetey RC 76 Sanat Yarışması’nda ödüller, 30 Nisan Cuma günü online olarak gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

Daha Fazla
Dijital Verilerin Güvenliği Konuşuldu

24 Nisan’da TEDxRC, Sainte Pulchérie ve Kabataş Erkek liseleriyle işbirliği içinde bir etkinlik düzenledi.

Daha Fazla
Keyifli Bir Matematik Haftası
Daha Fazla
“Her Yerde Değerlenen Geri Kazanım!” Yayınlarını İzleyin

Robert Kolej Çevrecilik Hareketi Girişimi, “Upcycling Everywhere!” başlığı altında bir mini-dizi düzenliyor ve bu konudaki uzmanları konuk ediyor.

Daha Fazla
JARC ve Robotics, Woman Up Zirvesi'ni Düzenledi

6 Mart’ta düzenlenen Woman Up “Kadınlar: Güçlü Olun/Harekete Geçin” Zirvesi, Robert Kolej Junior Achievement (Genç Başarı) Kulübü "JARC" ile Robotik Kulübü'nün “Kızların da Yeri Var” projesinin ortak çalışmasıyla gerçekleşti.

Daha Fazla
Şems Polat Matematik Yarışmasında Gümüş Madalyanın Sahibi

Lise 9 öğrencimiz Şems Polat için "Matematik esasen sonu olmayan bir keşfetme ve ilişkileri anlama dünyası." Matematik teoremlerini ve ispatlarını anlamanın keyfini çıkarmak için önemli ölçüde zaman harcıyor. "Final Matematik Kupası"nda gümüş madalya kazandı. Nasıl hazırlandığı, planlarını ve neden matematikten bu kadar keyif aldığını sorduk.

Daha Fazla
Öykü İstanbul Okullar Arası Satranç Turnuvasında Dördüncü Oldu

Lise 9 öğrencimiz Safiye Öykü İnce, İstanbul Okullar Arası Satranç Turnuvasında dördüncü oldu. Ona bu tutkusuyla ilgili sorular yönelttik.  

Daha Fazla
Münazara Kulübü, Avrasya Okulları Münazara Turnuvasına Ev Sahipliği Yaptı

Yarıyıl tatilinde Robert Kolej Münazara Kulübü 12. Avrasya Okulları Münazara Turnuvasını [ESDC (Eurasian Schools Debating Championship)] çevrimiçi olarak düzenledi.

Daha Fazla
Robert Kolej THIMUN Konferansı'na Katıldı

RCMUN (Model Birleşmiş Milletler) kulübünün 24 üyesi, Hollanda’nın Lahey şehrinde 25-29 Ocak arasında "online" düzenlenen THIMUN konferansında Robert Kolej’i temsil ettiler.

Daha Fazla
Kafeteryanın Atıkları Kompost Yapılıyor

Robert Kolej, kampüste atıkları olabildiğince azaltmak için bir adım atıyor.

Robert Kolej’deki Çevre Eğitimi çerçevesinde, kafeteryadaki atık besinlerin ayrıştırılması ve bunu gerçekleştirebilecek altyapı üzerinde çalışılıyor.

Daha Fazla
Robert Kolej Evrensel Öğrenci Diyaloğu'na Katıldı

9 Aralık Çarşamba günü 8 öğrencimiz, Robert Kolej’in Uluslararası Proje Geliştirme Koordinatörü Rima Berro-Oliver’ın moderatörlüğünde, sosyal adalet, ekolojik sorunlar ve küresel salgınlar gibi konuların tartışıldığı Evrensel Öğrenci Diyaloğu'na katıldı.

Daha Fazla
Robert Kolej’de Zorbalık Karşıtlığı Hafta Düzenlendi

Robert Kolej’de Zorbalık Karşıtlığı Haftası, 30 Kasım 2020 Pazartesi günü başladı.


Daha Fazla
Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü, 1992’den bu yana Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası bir gün olarak kabul edilmiştir.

Daha Fazla
Ata'mızı Minnet ve Özlemle Andık

10 Kasım’da Mustafa Kemal Atatürk’ü andığımız çevrimiçi bir tören düzenlendi. 

Daha Fazla
RCMUN Küresel Konuları Tartıştı

RCMUN kulübünün 20 öğrencisi, 6-8 Kasım 2020 arasında CHEMUN (Hindistan) kulübünün düzenlediği "online" konferansa katıldı.

Daha Fazla
Robert Kolej, İklim Eylemine Katılıyor

RC Sosyal Girişimcilik, Yenilikçilik, Yaratıcılık İnisiyatifi (Social Entrepreneurship, Inniovation, Creativitiy Initiative - RC SEIC) 24 Ekim 2020’de SDG 13 Tanıtma Gününü düzenledi.

Daha Fazla
Robert Kolej Arılarından Verimli Bir Hasat

Mayıs ayından beri Robert Kolej yeni sakinlere ev sahipliği yapıyor: dört koloni halinde gelen bal arıları, kampüsün tenha bir bölgesine yerleştiler.

Daha Fazla
“Okula Dönüş Günü" Gerçekleşti

Robert Kolej’de Eylül ayı geleneklerinden biri, ailelerin yeni ders yılına hazırlanmasına yardımcı olmak amacıyla düzenlenen "Okula Dönüş Günü".

Daha Fazla
Mütevelli Heyeti Üyemiz Suna Kıraç'ı Kaybettik

Robert Kolej ailesi olarak Suna Kıraç’ın (ACG 60) vefatı nedeniyle derin üzüntü içindeyiz.

Daha Fazla
THP Projeleri Dijital Ortamda Sürüyor

Normal olarak yüz yüz gerçekleştirilen Toplum Hizmeti Programı (THP) projeleri, pandemi nedeniyle ilkbaharda dijital ortama taşındı.

Daha Fazla
2020-21 Eğitim ve Öğretim Yılı Başladı

2020-21 eğitim ve öğretim yılı 31 Ağustos’ta çevrimiçi olarak düzenlenen bir törenle başladı.

Daha Fazla
Kapanış Töreni ile Dersler Sona Erdi

19 Haziran 2020 tarihinde Youtube canlı yayını üzerinden okul kapanış töreni gerçekleştirildi.

Daha Fazla
Jane Page Ödülünü Kazananlar Açıklandı

28 Mayıs 2020'de Robert Kolej’in 12. Jane Page yazı yarışması gerçekleştirildi. Okul binaları henüz kapalı olduğu için bu tören ilk kez Zoom üzerinden on-line olarak gerçekleşti.

Daha Fazla
SANAT DURMAZ: Robert Kolej Duvarlarında Fotoğraf Enstalasyonu

COVID-19 nedeniyle öğrencilerin yaşamı büyük ölçüde değişti, Robert Kolej uzaktan eğitime geçiş yaptı, hükümet 20 yaşın altındaki gençlerin ve çocukların evden çıkmalarını kısıtladı ve Robert Kolej ders yılının geri kalanında resmi olarak kampüsü kapattı, fakat “SANAT DURMAZ”.

Daha Fazla
Martı Öykü ve Şiir Yarışması’nın Kazananları Belli Oldu

Martı dergisinin bu yılki “evet” temalı, Rükzan Günaysu anısına düzenlenen Öykü ve Şiir Yarışması’nın kazananları 20 Mayıs 2020 Çarşamba günü açıklandı.

Daha Fazla
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Robert Kolej öğrencileri,19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını özel bir törenle, online olarak, coşku içinde kutladı.

Daha Fazla
Karantina Öyküleri Paylaşıldı

Robert Kolej Sosyal Girişimcilik Kulübü (RC SEC), öğrencilerin ve öğretmenlerin karantinada yaşadıklarını paylaşmaları için bir platform oluşturarak 1 Mayıs’ta Karantina Öyküleri başlıklı bir online etkinlik düzenledi.

Daha Fazla
Demirkan Aşetey Ödülleri Sahiplerini Buldu

Koronavirüs pandemisi nedeniyle bu yılki yarışma online düzenlendi. 19. yılına giren Demirkan Aşetey RC 76 Sanat Yarışmasını kazananlar 29 Nisan Çarşamba günü sanal ortamda duyuruldu.

Daha Fazla
Genç Başarı Kulübü (JARC) “Mensis” Zirvesi Düzenledi

Robert Kolej’in Genç Başarı (Junior Achievement) Kulübü JARC, 26 Nisan 2020’de dijital ortamda “Mensis” zirvesi gerçekleştirdi.

Daha Fazla
Fen Alanında Üstün Başarı Ödülü 11. Yılında

ACG 49 mezunu Profesör Seyhan Nurettin Eğe anısına verilen ve onun adını taşıyan Fen Üstün Başarı ödülü, bu yıl 6 Nisan 2020’de ‘Okul Topluluğu Ortak Zamanı” sırasında verildi.

Daha Fazla
RC Uzaktan Eğitime Geçti

Mart ayında Milli Eğitim Bakanlığının COVID-19 salgını nedeniyle okulların kapatıldığını duyurmasını izleyen bir ay süresince, Robert Kolej öğrencileri ve öğretmenleri sanal sınıflarda bir araya geldiler.

Daha Fazla
Aşkı-ı Memnu İzleyicilerle Buluştu

Türkçe Tiyatro Kulübü bu sene Halit Ziya Uşaklıgil'in Tarık Günersel tarafından sahneye uyarlanan unutulmaz eseri Aşk-ı Memnu'yu izleyicilerine sundu.

Daha Fazla
Robotik Takımı Ödül Kazandı

Mart 2020’de İstanbul’da gerçekleşen FIRST Boğaziçi Bölgesel Yarışması'na katılan ARC 6014, yarışmanın en prestijli ödülü olan "Chairman’s Award"ı ("Başkan Ödülü") alıp yeniden Houston’daki dünya şampiyonasında yarışma hakkı kazandı.

Daha Fazla
RC, 15. Kültür ve Edebiyat Sempozyumu'na Ev Sahipliği Yaptı

Robert Kolej Türk Dili ve Edebiyatı tarafından Kültür ve Edebiyat Sempozyumu'nun on beşincisi 7 Mart 2020 tarihinde düzenlendi.


Daha Fazla
Fame Jr. Müzikali RC Sahnesindeydi

Hamlin Oyuncuları, 26-28 Şubat 2020’de Bingham 1 salonunda, yemekli tiyatro gösterilerinin dördüncüsü olan "Fame Jr." eserini sahneye koydular.

Daha Fazla
Son Sınıflar Bir Klasiği Sahnelediler: “Kel Kantocu”

Son sınıfların Tiyatro Topluluğu (RC Theater Company Seniors) 20 ve 21 Şubat’ta okulumuzun Bingham-1 salonunda Eugene Ionesco’nun ünlü Kel Kantocu (Bald Soprano) oyununu enerji dolu bir yorumla sahneledi.

Daha Fazla
Öğrenciler bu yıl 4. kez düzenlenen RC MakerFaire’de buluştu

15 Şubat 2020’de RC Makers, dördüncü yılına giren yaratıcılık etkinliği RC MakerFaire’i düzenledi.

Daha Fazla
Kod Haftası'nda Herkese Göre Bir Etkinlik Vardı

RC Robotik Kulübü 10-14 Şubat arasında Kod Haftası'nı düzenledi.

Daha Fazla
Avrasya Okulları Münazara Şampiyonası Gerçekleşti

Her yıl Robert Kolej’de düzenlenen Avrasya Okulları Münazara Şampiyonası bu yıl 19-24 Ocak tarihleri arasında gerçekleşti.

Daha Fazla
RC Öğrencileri "Charlie’nin Çikolata Fabrikası"nı Yeniden Yorumladı

RC öğrencileri 16 Aralık haftası boyunca Roald Dahl’ın "Charlie’nin Çikolata Fabrikası" adlı tiyatroyu sahneye koydular.

Daha Fazla
Homecoming 2019 Son Yetmiş Yılın Mezunlarını Buluşturdu

1944’ten 2019’a kadar okulumuzdan mezun olanlar 17 Kasım’da Homecoming (Mezunlar Günü) kutlamasına geldiler.

Daha Fazla
RC’de Edebiyata Övgü

Bu yıl için planlanan çok sayıdaki edebiyat etkinliklerinin ilki olan Edebiyata Övgü haftası, 21-24 Ekim arasında okulumuzun İbrahim Bodur kütüphanesinde gerçekleşti.

Daha Fazla
Cumhuriyetimizin 96. Yılını Kutladık

Robert Kolej ailesi olarak Cumhuriyet Bayramımızın 96. yılını coşku ile kutladık.

Daha Fazla
RC Yelken Kulübü 2019 Bilgi Kupasını kazandı

Robert Lisesi Yelken Takımı, 6 Ekim’de Haliç’te düzenlenen 2019 Bilgi Kupası Liselerarası Yelken Yarışında birinci oldu.

Daha Fazla
Müzik Master Class Buluşması

Dünyaca ünlü Point Two caz grubu müzisyenleri Christos Rafalides ve Petros Klampanis 24 Eylül’de okulumuza gelerek RC öğrencileriyle master class çalışması yaptılar.

Daha Fazla
RC Diller Gününü Kutladı

Avrupa Diller Günüyle eşzamanlı olarak RC’de 26 Eylül’de Diller Günü kutlandı. Öğrenciler farklı dillerin tanıtıldığı gün vesilesiyle çeşitli etkinliklere katıldılar.


Daha Fazla
Astronomi Olimpiyatında Öğrencilerimiz Türkiye’yi Temsil Ettiler

RC öğrencileri 2-10 Ağustos 2019 tarihleri arasında Macaristan’ın Keszthely şehrinde düzenlenen 13. Uluslararası Astronomi ve Astrofizik Olimpiyatında Türkiye’yi temsil ettiler.

Daha Fazla
Türk Dili ve Edebiyatı Kitap Günleri
Daha Fazla
Fine Arts Festival 2019
Daha Fazla
RC Orkestrasının Konseri
Daha Fazla
Berker Ödülleri Sahiplerini Buldu
Daha Fazla
RC Robotik Takımı Dünya Şampiyonasına Katıldı
Daha Fazla
Jane Page Edebiyat Yarışmasını Kazanan Öğrencilerimiz Ödüllerini Aldılar
Daha Fazla
Robert Kolej Coğrafya Çalıştayında (RCGeo) Öğrenciler Becerilerini Test Ettiler
Daha Fazla
RC Makers, Sualtı Robotuyla İkincilik Ödülünü Kazandı
Daha Fazla
RC Modern Dans Gösterisi
Daha Fazla
RCIMUN 2019, Evrim Geçiren Dünyadaki Diplomasiyi İrdeliyor
Daha Fazla
11. Sınıf Öğrencileri TÜBİTAK Ödülü Kazandı
Daha Fazla
19 Mayıs Su Altında da Kutlandı
Daha Fazla
Türkçe Tiyatro Kulübünden Midas’ın Kulakları
Daha Fazla
Şevket Pamuk ve Türkiye'nin Ekonomik Geçmişi
Daha Fazla
Hamlin Oyuncuları'ndan Mamma Mia!
Daha Fazla
Robert Kolej’de Gençlik ve Girişimcilik Zirvesi Gerçekleştirildi
Daha Fazla
Pazartesi Müziği

“Pazartesi Müziği”, öğrencilere ve öğretmenlere müzik yeteneklerini sergilemeleri için fırsat veren bir platform.

Daha Fazla
2019-20 Akademik Yılı Başladı

4 Eylül’de “Rodney Wagner Maze” alanında yapılan açılış töreninde öğrenciler ve öğretmenler yeni bir ders yılına daha başlamanın heyecanını yaşadılar.

Daha Fazla
RC Tiyatro Topluluğu, Sherlock Holmes öyküsünde bir sürprize yer verdi
Daha Fazla
14. Edebiyat Sempozyumu Gerçekleştirildi
Daha Fazla
STEM'de Eşitsizlik Konferansı Düzenlendi
Daha Fazla
Toplum Hizmeti Programı (THP) Yaz Dönemi Projeleri

Okul yaz tatiline girdi fakat öğrenciler ve danışmanları Türkiye’nin çeşitli yörelerinde, ayrıca bu yıl yurt dışında, THP projeleriyle meşgul oluyorlar! 


Daha Fazla
2019 Mezuniyet Töreni

Bu yıl son sınıfı bitiren 222 öğrencimizin mezuniyet töreni, 18 Haziran Salı günü Konak Teras’ta düzenlendi. 


Daha Fazla
Avrasya Okulları Münazara Şampiyonası Düzenlendi
Daha Fazla
Pınar Kür Yazarlık Serüveni Hakkında Konuştu
Daha Fazla
RC Indie Tiyatro Kulübü, Öğrencilerin Özgün Eserlerini Oynuyor
Daha Fazla
Kod Haftasında Herkese Göre Bir Şeyler Vardı
Daha Fazla
RC Tiyatro Topluluğu “Game” Oyununu Sahneledi
Daha Fazla
Çay Guy Yarışması, Geleceğin Mühendislerine Esin Kaynağı Oluyor
Daha Fazla
Robert Kolej Dünya Felsefe Gününe Ev Sahipliği Yaptı
Daha Fazla
Türk-Amerikan Şiir Günleri
Daha Fazla
Robert Kolej Sonbahar Öğretmenler Sempozyumuna Ev Sahipliği Yaptı
Daha Fazla
Berker Ödülleri Sahiplerini Buldu
Daha Fazla
İnternet sitemizde, sitemizi geliştirebilmek ve size daha iyi bir deneyim sunabilmek için Google Analytics çerezi kullanmamıza izin veriyor musunuz? Detaylı Bilgi seçeneğine tıklayarak çerez ayarlarına ve Çerez Politikamıza erişebilir, kullandığımız çerezler ve veri işleme amaçlarımız ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.
DEVAM
REDDET
DETAYLI BİLGİ